Prezentacja Symulatora Spawania WELDTRAINER w ZSR CKP w Kaczkach Średnich - Symulatory Szkoleniowe HIK-Consulting

Group
Przejdź do treści

Prezentacja Symulatora Spawania WELDTRAINER w ZSR CKP w Kaczkach Średnich


Dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich - Pana Krzysztofa Świerk, w dniu 20 listopada 2019 r. mieliśmy przyjemność zaprezentować Symulator Spawania Nowej Generacji WELDTRAINER w hali nowego budynu warsztatów praktycznych ZSR CKP. Prezentację poprowadził Pan Ferenc Benus - Dyrektor Techniczny firmy Learn Virtual Europe, która zaprojektowała i wykonała symulator spawania nowej generacji - WELDTRAINER.Symulator Spawania Nowej Generacji WELDTRAINER jest to najdłużej rozwijana konstrukcja tego typu. Swoją niezwykłą precyzję pozycjonowania elektrod / dysz spawalniczych oraz maski symulator osiąga dzięki współpracy czujnika optycznego oraz magnetycznego. Stanowisko w wersji podstawowej jest bardzo bogato wyposażone. Wysoką jakość symulacji procesów fizykochemicznych zapewnia potężny komputer wyposażony w innowacyjne algorytmy przetwarzania danych. Dźwięki, które w trakcie wykonywania spoiny wydobywają się z głośnika będącego częścią wyposażenia dają szybką informację o prawidłowości ustawień parametrów spawania. WELDTRAINER wyposażono w zaawansowany system sprzężenia zwrotnego, który informacje o poprawności wykonywania spoiny dostarcza użytkownikowi w czasie rzeczywistym. Informacje o jej parametrach (wtopienie, porowatość, odpryski) wyświetlają się po zakończeniu danego przebiegu. W przypadku popełnienia błędu system przedstawia informacje na wyświetlaczu oraz w postaci wibracji przesyłanych poprzez uchwyt spawalniczy (różne wzory wibracji). Innowacyjne podejście do specyfiki procesu nauczania opartego o konkretny produkt umożliwia implementację dowolnej próbki spawalniczej (bojler, elementy podwozia lub nadwozia, ...) do systemu WELDTRAINER w szybki i łatwy sposób (opcja dodatkowa).

Pan Dyrektor Krzysztof Świerk pozytywnie wypowiada się o stanowisku WELDTRAINER
Pan Dyrektor Krzysztof Świerk, który oprócz bycia wspaniałym nauczycielem jest również świetnym spawaczemZespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich to świetnie wyposażona i nowoczesna szkoła o wieloletniej tradycji. Dzięki aktywności Pana Dyrektora uzyskała status Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota - japońskiego producenta m.in. nowoczesnych traktorów rolniczych.

ZSR  CKP w Kaczkach Średnich jest szkołą z przeszło 60-cio letnią tradycją,  zmieniającą swój charakter ze szkoły typowo rolniczej na zespół szkół  kształcący obecnie zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnej i regionalnej  gospodarki. Szkoła  w ostatnich latach przeżywa ponowny rozkwit. Wielomilionowe inwestycje w  infrastrukturę oraz wyposażenie dydaktyczne każdego z kierunków,  innowacyjne projekty, w których szczególny nacisk kładziony jest na  rozwój kompetencji przyszłości sprawiły, że dziś Zespół Szkół Rolniczych  Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich jest szkołą znaną  nie tylko w całej Polsce, ale również w wielu krajach Europy.


Spawanie miedzi metodą TIG
Wykonanie spoiny metodą SMAW (MMA)
Copyright HIK-Consulting, Chabrowa 16, 01-934 Warszawa, Tel.: 784-076-911, 696-930-859, 22 864-9908, Godziny pracy: 8:00~16:00, Pon.-Pt.
Nasza strona używa plików cookies i podobnych technologii. Poprzez brak zmiany ustawień swojej przeglądarki wyrażasz na to zgodę.
Wróć do spisu treści